Aktiviteler

Home / Aktiviteler

Sosyal Aktiviteler

Dilmer’de çağdaş bir öğretimin yanında, sosyal ve kültürel etkinliklere de büyük bir önem verilmektedir. Sosyal etkinliklerle öğrencilerin İstanbul’u daha iyi tanımaları, yeni arkadaşlıklar kurmaları, ders dışında da öğrendikleri dilde pratik yapabilmeleri sağlanmaktadır.

Her kurs döneminde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencilerle tanışma ve onlarla arkadaşlık kurabilme şansını Dilmer düzenlediği tanışma partileri, geziler veda geceleri gibi etkinliklerle sağlamaktadır. Böylece öğrenciler öğrendikleri dilde, pratik yapma şansına sahip olmaktadırlar. Yazın ise bu partiler Dilmer tarafından kiralanan bir teknede Boğaz turuyla beraber yapılmaktadır.

Yıl boyunca her kurs döneminde bir defa öğrencilerimizin İstanbul’u daha iyi tanımaları için şehir turları düzenliyoruz. Şehir turu İstanbul’un Asya ve Avrupa tarafalarındaki görülmesi gereken Anadolu Kavağı, Eyüp Camii, Kariye Müzesi, Çamlıca Tepesi gibi birçok yeri kapsar. Şehir turu Cuma günü sabah 09:00’dan akşam 19:00 arasında olmaktadır. Bu turun ulaşım ücreti Dilmer tarafından karşılanır.

İlkbaharda (nisan veya mayıs ayında) Belgrad Ormanı’nda piknik yapılmaktadır. Cuma sabahı 09:00’da Dilmer’den hareket edilir, akşam 18:00-19:00 arasında tekrar Dilmer’e dönülür.

Ulaşım ücreti Dilmer tarafından karşılanmaktadır.

Kurs binamızın yakınındaki uygun spor mekanlarında öğrencilerimize sportif etkinliklere katılma imkanı sağlanmaktadır. Dilmer tenis, voleybol, futbol gibi alanlarda turnuvalar ve şampiyonalar düzenlenmektedir.

Yeterli sayıda öğrenci olduğunda her ay İstanbul’a yakın bir şehre trekking yapmaya gidilmektedir. Dilmer bu tür gezileri tecrübeli tur şirketlerine yaptırmaktadır. Trekking gezileri ücretlidir. Trekking yaklaşık olarak 15$ ~20$ karşılığı Türk lirasıdır. Ücrete yemek, ulaşım, rehberlik dahildir. Trekking genellikle cumartesi veya Pazar günleridir. Sabah 07:00 veya 07:30’da Dilmer’den hareket edilir, akşam saat 20:30-21:00 saatleri arasında tekrar Dilmer’e dönülür.

  • Sosyal Etkinlikler için, kursiyerlerin etkinlik talebinde bulunması ve yeterli sayının sağlanması gerekmektedir.