Yabancı Dilim Türkçe 1

 

Türkçe karşılığı başlangıç anlamına gelen beginner seviyesi, kişilerin İngilizce öğrenmeye başladığı aşamadır. Bu düzeyde İngilizce bilgisine sahip olan kişiler, basit temel ifade ve anlatımları kullanabilirler. Günlük olarak kullandığımız ana kelime bilgilerine sahiptirler. Kendilerini basit bir şekilde tanıtabilirler. Kim oldukları, nerede yaşadıkları, tanıdığı kişiler ve sahip olduğu şeyler gibi kişisel detaylar hakkında sorular sorabilir ve cevaplayabilirler. Karşılarındaki kişi açık ve yavaş bir şekilde konuşursa iletişim kurabilir, çok aşina oldukları konular hakkında ancak kısa cümlelerle iletişim sağlayabilirler.

Özetle; sadece kendini kısa bir şekilde tanımlayacak kadar bilgiye sahiptirler ve iletişim kurma alanları çok kısıtlıdır.


A1 level. Two basic tenses (present and past tense), verb to be, imperative, possessive and case suffixes. People who have Turkish knowledge at this level can have a daily, basic conversations using simple vocabulary. They can introduce themselves in a simple way. They can ask and answer questions about personal details such as who they are, where they live, people they know etc. They can communicate in Turkish if the other person speaks clearly and slowly.

AUDIO BOOK

You can follow the content of the book and listen to the dialogues.

To download all content to your computer